Bron: http://www.nieuwsblad.be/article/detail ... 2_00771262Eindelijk veiliger fietspad naast N17
SINT-AMANDS - Het fietspad naast de Provinciale Weg (N17) in Sint-Amands wordt heraangelegd. Dat maakte Vlaams minister van Mobiliteit Hilde Crevits (CD&V) bekend. Het is één van de 516 fietspaden in Vlaanderen die de komende jaren zullen aangepakt worden. Mogelijk verloopt de heraanleg in twee fasen omdat er eerst nog gronden moeten onteigend worden.
Al jaren wordt er geklaagd over het fietspad langs de Provinciale Weg. Het ligt alles behalve egaal en wat nog erger is: auto’s en vrachtwagen razen rakelings naast fietsers.
‘Daarstraks nog zag ik hoe twee vrachtwagens mekaar moesten kruisen en vlak voor mijn neus week één van de wegreuzen uit tot op het fietspad. Hallucinant’, zegt fietser Dirk Peeters. ‘Veel mensen mijden het fietspad en rijden liever enkele kilometers om. Puur uit veiligheidsoverwegingen.’
Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare Werken Hilde Crevits heeft het fietspad van de N17, tussen Lippelo en het kruispunt De Haan nu mee opgenomen in haar tweede Integraal Fietsinvesteringsprogramma. Voor eind 2015 zou het fietspad in Sint-Amands moeten aangepakt zijn of zouden de werken toch moeten gestart zijn.
Uiteindelijke bedoeling is dat het fietspad achter de bomenrij gaat komen zodat er een ruime afstand tussen de rijbaan voor auto’s en het fietspad zit. Maar voor die werken kunnen starten moeten er nog stukken grond onteigend worden. Daarom wordt niet uitgesloten dat er eerst werk wordt gemaakt van een egaal, nieuw fietspad naast de rijbaan en pas in een later stadium van een fietspad achter de bomen.
Putten in weg
Minister Crevits maakt ruim 300 miljoen euro vrij voor fietspaden en fietstunnels in heel Vlaanderen. Het gaat om 516 projecten op twee jaar tijd. ‘Vlaanderen behoort tot de topregio’s voor het fietsen in Europa. In de toekomst moeten we absoluut verder bouwen aan de infrastructuur. Ons meerjarenplan is alleszins een flinke stap vooruit in de realisatie van een gedegen fietsnetwerk in Vlaanderen’, stelt ze.
Burgemeester Peter Van Hoeymissen (CD&V) is blij dat de minister eindelijk het licht op groen zet voor de aanpak van het fietspad. ‘Veiligheid gaat boven alles’, reageert hij. ‘Maar naast de werken aan dat fietspad, zouden we graag hebben dat de Vlaamse overheid ook de N17 in Lippelo aanpakt. Daar zijn putten in de weg die barsten veroorzaken aan de huizen in de buurt.. En dat ook de beloofde flitscamera in Lippelo wordt geplaatst.’
[B][N017]Willebroek - Dendermonde
Moderator: Moderatoren
-
- autoweg
- Berichten: 1925
- Lid geworden op: vr 18 dec 2009, 14:57
- Locatie: Merchtem (B)
[B][N017]Willebroek - Dendermonde
Aangezien ik geen topic over de Belgische N17 vond, heb ik een nieuwe draad geopend...
Dé grootste collectie aan foto's van Belgische gepersonaliseerde nummerplaten!
www.vanityplates.be
www.vanityplates.be
-
- dorpsstraat
- Berichten: 108
- Lid geworden op: do 05 apr 2012, 21:58
Re: [B][N017]Willebroek - Dendermonde
Deze baan is inderdaad redelijk schrijnend voor fietsers, maar zeker ook gevaarlijk voor auto's wegens het hoge aantal trucks en de smalle rijstroken. Als je deze netjes blijft volgen zoals op de kaart moet je dwars door het centrum van Baasrode. De GPS en de verkeersborden sturen je echter via de industriezone Hoogveld, maar eigenlijk is het van de pot gerukt dat al het doorgaand verkeer daardoor moet. Een betere aansluiting met de N41 en een deftige omleiding langs Baasrode zou de verbinding van Dendermonde met de A12 echt wel verbeteren.
In het onderwerp over de N16 heb ik mij al eens afgevraagd waarom men de N17 niet efficiënter kan laten aansluiten op de A12 ipv op het al verzadigde kruispunt in Puurs. (link met screenshot)
In het onderwerp over de N16 heb ik mij al eens afgevraagd waarom men de N17 niet efficiënter kan laten aansluiten op de A12 ipv op het al verzadigde kruispunt in Puurs. (link met screenshot)
-
- Voorzitter
- Berichten: 31776
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: [B][N017]Willebroek - Dendermonde
Kijkend op de kaart en op Streetview lijkt me de route via het industrieterrein wenselijker dan de route dwars door Baasrode. Uiteraard is het beide niet ideaal, maar dan heb ik het verkeer liever over een industrieterrein dan door een dorp.Kenw00t schreef:Deze baan is inderdaad redelijk schrijnend voor fietsers, maar zeker ook gevaarlijk voor auto's wegens het hoge aantal trucks en de smalle rijstroken. Als je deze netjes blijft volgen zoals op de kaart moet je dwars door het centrum van Baasrode. De GPS en de verkeersborden sturen je echter via de industriezone Hoogveld, maar eigenlijk is het van de pot gerukt dat al het doorgaand verkeer daardoor moet.
-
- dorpsstraat
- Berichten: 108
- Lid geworden op: do 05 apr 2012, 21:58
Re: [B][N017]Willebroek - Dendermonde
Zucht, ondertussen heeft men op het stuk tussen de Heibosstraat en Lippelodorp in Sint-Amands de Vmax verlaagd naar 50km/u met een onderbord "wegens slechte staat wegdek". Waarschijnlijk is dit het gevolg van de aanvraag die de gemeente Sint-Amands heeft gedaan: http://www.nieuwsblad.be/article/detail ... 6_00761188
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10259
- Lid geworden op: zo 01 jan 2006, 16:06
- Locatie: Vlaanderen
Re: [B][N017]Willebroek - Dendermonde
In het voorjaar van 2017 (februari/maart) start het Agentschap Wegen en Verkeer (AWV) met een grondige vernieuwing van de Provincialeweg (N17) in Sint-Amands. Tussen de Oppuurseweg en de rotonde met Fok krijgt de gewestweg een nieuw kleedje. De Vlaamse overheid investeert 3,4 miljoen euro.
Meer informatie:
http://wegenenverkeer.be/werken/heraanl ... int-amands
Zo ziet de weg er nu uit:
https://www.google.be/maps/@51.0458048, ... 312!8i6656
Meer informatie:
http://wegenenverkeer.be/werken/heraanl ... int-amands
Zo ziet de weg er nu uit:
https://www.google.be/maps/@51.0458048, ... 312!8i6656
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10259
- Lid geworden op: zo 01 jan 2006, 16:06
- Locatie: Vlaanderen
Re: [B][N017]Willebroek - Dendermonde

Meer info: http://wegenenverkeer.be/werken/heraanl ... int-amands
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10259
- Lid geworden op: zo 01 jan 2006, 16:06
- Locatie: Vlaanderen
Re: [B][N017]Willebroek - Dendermonde
Het kruispunt van de N17 met de N47 en N406 nabij het centrum van Dendermonde is al jaren een zwart punt waarvoor heel wat plannen bestaan. Na heel wat studiewerk werd nu de omgevingsvergunning verleend. De werken gaan volgend jaar van start.
Meer info: https://wegenenverkeer.be/nieuws/mechel ... uitvoering
Locatie: https://www.openstreetmap.org/#map=16/51.0323/4.1087
Foto's en renders van AWV:


Meer info: https://wegenenverkeer.be/nieuws/mechel ... uitvoering
Locatie: https://www.openstreetmap.org/#map=16/51.0323/4.1087
Foto's en renders van AWV:


-
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18055
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
Re: [B][N017]Willebroek - Dendermonde
Ik vind dit soort Vlaamse kruispuntoplossingen eigenlijk beter dan wat we in Nederland doen. In Vlaanderen erkennen ze veel meer wat de echte gevaren zijn en wat niet. Op die manier krijg je meer geloofwaardige kruispunten.
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
-
- expressweg
- Berichten: 4615
- Lid geworden op: vr 11 sep 2009, 3:06
- Locatie: Aardenburg (Zeeuws-Vlaanderen)
Re: [B][N017]Willebroek - Dendermonde
Ik ben vooral blij dat de vrije rechtsaffer nog steeds nieuw word aangelegd, dit scheelt enorm in de doorstroming naar mijn gevoel. Vrije rechtsaffers worden in Nederland te weinig toegepast.
-
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 8551
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 11:17
- Locatie: Zeist
Re: [B][N017]Willebroek - Dendermonde

Donateur Vereniging Wegenforum
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10111
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 20:54
Re: [B][N017]Willebroek - Dendermonde
Eigenlijk is dit nog maar zeer relatief recent dat AWV weer capaciteit lijkt te erkennen als belangrijk ontwerpcriterium. 15 jaar geleden zou men hier voor een rotonde gekozen hebben als de plaats er was, 5 jaar geleden voor een standaard-kruispunt zonder extra opstelstroken. Pas nu lijken opstelstroken niet langer een taboe meer te zijn. Overigens lijkt men in Nederland al verder te staan qua optimale inrichting van de kruispunten door voldoende opstelstroken te voorzien.
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10259
- Lid geworden op: zo 01 jan 2006, 16:06
- Locatie: Vlaanderen
Re: [B][N017]Willebroek - Dendermonde
Als je wil gaan voor optimale verkeersveiligheid zijn conflictvrije regelingen noodzakelijk. Om dit werkbaar te maken zijn uiteraard voldoende opstelstroken nodig.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6553
- Lid geworden op: wo 16 mei 2012, 13:12
- Locatie: Aarschot
Re: [B][N017]Willebroek - Dendermonde
EIgenlijk sinds heel dat kluwen aan omzendbrieven, besluiten, vademecums en ondoordringbare technische documenten samengebracht is in één groot werk met verschillende katernen die allemaal Wiki-gewijs naar elkaar verwijzen.Alfa schreef: ↑di 01 jun 2021, 3:36Eigenlijk is dit nog maar zeer relatief recent dat AWV weer capaciteit lijkt te erkennen als belangrijk ontwerpcriterium. 15 jaar geleden zou men hier voor een rotonde gekozen hebben als de plaats er was, 5 jaar geleden voor een standaard-kruispunt zonder extra opstelstroken. Pas nu lijken opstelstroken niet langer een taboe meer te zijn. Overigens lijkt men in Nederland al verder te staan qua optimale inrichting van de kruispunten door voldoende opstelstroken te voorzien.
Men lijkt ook eindelijk de conclusie gemaakt te hebben dat hoe vaker men ergens voor moet stoppen of hoe langer dat men - ongeacht wat - ergens voor moet wachten, hoe minder vlot het verkeer lijkt te bewegen. Nu maakt men veel meer de balans tussen veiligheid zonder persé aan capaciteit in te boeten. Sterker nog, men verhoogt ze en brengt de zwakke weggebruiker letterlijk naar een andere dimensie.
-
- woonerf
- Berichten: 63
- Lid geworden op: do 21 apr 2011, 10:10
Re: [B][N017]Willebroek - Dendermonde
Hopelijk krijgt elke opstelstrook zijn eigen verkeerlicht BOVEN de rijstrook zoals ook in Nederland gebruikelijk is.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6553
- Lid geworden op: wo 16 mei 2012, 13:12
- Locatie: Aarschot
Re: [B][N017]Willebroek - Dendermonde

Dat is ook in Vlaanderen gebruikelijk, enkel bij wat oudere kruispunten waar later een strook aan toegevoegd is, zie je het minder. Maar de meeste nieuwe kruispunten zijn te complex om er met één zweeparm vanaf te komen.
De klassieke Belgische zweeparm is zelfs een beetje aan het uitsterven, zoveel kruispunten zonder minstens één conflictvrije richting zijn er niet meer op gewestwegen.
Dan bedoel ik dit met "vroeger"

En dit met nu

-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10259
- Lid geworden op: zo 01 jan 2006, 16:06
- Locatie: Vlaanderen
Re: [B][N017]Willebroek - Dendermonde
Komende maandag start eindelijk de volledige heraanleg van de N17 in Puurs-Sint-Amands. De weg wordt volledig opgebroken en opnieuw aangelegd met ondermeer veilige fietspaden. De werken duren tot het voorjaar van 2025. Meer info via: https://www.wegenenverkeer.be/werken/he ... komstbeeld
-
- expressweg
- Berichten: 3210
- Lid geworden op: zo 29 jan 2006, 18:18
Re: [B][N017]Willebroek - Dendermonde
Nog eens nieuwe fietstunnels in Oost-Vlaanderen, dat moet toch al een tijdje geleden zijn dat men dit gerealiseerd heeft!
Op het kruispunt met de N45 en de N406 in Aalst had men dit beter zoveel jaren geleden ook direct aangelegd, ipv de fietsers op een levensgevaarlijk punt met een 2 strooksrotonde gewoon mee het rond punt op te jagen.
Op het kruispunt met de N45 en de N406 in Aalst had men dit beter zoveel jaren geleden ook direct aangelegd, ipv de fietsers op een levensgevaarlijk punt met een 2 strooksrotonde gewoon mee het rond punt op te jagen.
****