[FOTO][F] Parijs

Moderator: Moderatoren

Gebruikersavatar
Palance
4x5 autosnelweg
Berichten: 32753
Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
Locatie: A15xA29

[FOTO][F] Parijs

Bericht door Palance »

Wat wegengerelateerde foto's van een kort stedentripje Parijs de afgelopen dagen

Afbeelding
Blijkbaar worden er ook in Frankrijk fouten gemaakt en heeft iemand dat met een stift gecorrigeerd.

Afbeelding
Einde fietspad en (helaas op de foto niet heel goed te zien) fietslicht. Ik heb in Parijs overigens ook gebruik gemaakt van het Velib-fietsensysteem.

Afbeelding
En daarmee verlaten de we bebouwde kom van Parijs :)

Afbeelding
Op het terrein van Roland Garros

Afbeelding
Einde van de A13 bij de Periphérique

Afbeelding
Ik dacht dat deze borden oud waren en nu nog een zeldzaamheid waren, maar niets is minder waar, ik heb er, naast deze, nog meerdere nieuwe gezien

Afbeelding
Fietswegwijzer naar Londen. Geen idee hoe die 408 kilometer gemeten wordt :)

Afbeelding
Fietsroutenummer. Ik heb meer nummers gezien.

Afbeelding
Île de Saint Louis met kunstzinnig inrijverbod (ik had er een paar maanden geleden vergelijkbare gezien in Londen)

Afbeelding
De smalste straat in Parijs en wat mij betreft de leukste straatnaam.

Afbeelding
Een wegwijzer en auto van chocolade :honger:
"The problem with internet quotes is that you can't always depend on their accuracy" - Abraham Lincoln, 1864.
marcel
2x2 autosnelweg
Berichten: 5909
Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
Locatie: Adliswil CH

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door marcel »

Palance schreef:Blijkbaar worden er ook in Frankrijk fouten gemaakt en heeft iemand dat met een stift gecorrigeerd.
Sortie de camions is toch ook goed? Gewoon een grapjas denk ik.
Gebruikersavatar
Palance
4x5 autosnelweg
Berichten: 32753
Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
Locatie: A15xA29

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Palance »

Ik heb altijd geleerd (maar dat moet een francofiel me dan maar corrigeren als ik het mis heb ;) ) dat het 'des camions' moet zijn vanwege het gebruik van het meervoud. Sortie de voiture maar Sortie des voitures.
"The problem with internet quotes is that you can't always depend on their accuracy" - Abraham Lincoln, 1864.
Gebruikersavatar
Snelwegfreak
Hoofdmoderator
Berichten: 18710
Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Snelwegfreak »

Volgens mij is sortie de camions ook gewoon goed.
Enne gojje mins blieft altied leave.
Boeck536
stadsweg
Berichten: 266
Lid geworden op: di 08 nov 2011, 19:37
Locatie: Dolmayrac

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Boeck536 »

Ik kan bevestigen dat het 'sortie de camions' moet zijn. Bij 'sortie de camions' gaat het over camions in het algemeen, terwijl het bij 'sortie des camions' gaat over camions in het bijzonder. Des = de les = bepaald, dus je hebt het over een bepaalde groep camions. Als je wilt spreken over het algemene feit dat er een camion het terrein kan verlaten moet je zeggen 'sortie de camions' en is het onbepaald. Op die manier maakt het niet uit wat voor soort camion het is, op wat voor dag hij het terrein verlaat en wat voor kleur de camion heeft.

Voorbeeld:

C'est un cortège de voitures = dat is een optocht van auto's
C'est le cortège des voitures du mariage = dat is de optocht van trouwauto's

Anders gezegd: het hangt er vanaf of het lidwoord al dan niet bepaald is.

De tekst op het bord is dan ook ten onrechte aangepast. Tenzij de persoon de 'S' opschrijft als de camions op het punt staan het terrein te verlaten en de letter daarna direct weer uitveegt. Hij moet er dan nog wel even bij zeggen : mesdames et messieurs, c'est la sortie des camions! Het is immers een afgesproken en bepaald moment.
Gebruikersavatar
Palance
4x5 autosnelweg
Berichten: 32753
Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
Locatie: A15xA29

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Palance »

Weer wat geleerd :) Overigens heb ik die bijgeschreven "S" wel meer gezien.
"The problem with internet quotes is that you can't always depend on their accuracy" - Abraham Lincoln, 1864.
Pino
4x3 autosnelweg
Berichten: 24796
Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
Locatie: Sesamstraat

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Pino »

Even een oude draad afstoffen…

Heb de afgelopen dagen wat rondgelopen door Parijs. Je ziet met name in de binnenstad hoezeer men bezig is geweest om Parijs fietsvriendelijk te maken. Uiteraard is dat ten koste gegaan van de ruimte beschikbaar voor de auto, burgemeester Hidalgo is hier al vaak langs gekomen als “ultra anti-auto”. Maar als het doel is de stad aantrekkelijker te maken voor voetgangers en fietsers, en leefbaarder voor omwonenden, zie je aan die kant wel resultaat. Het wandelen door de wijken was daadwerkelijk een stuk prettiger dan ik me herinnerde van eerdere bezoeken, en je zag de beperkingen voor de auto niet direct vertaald in een permanente gridlock. Wat natuurlijk niet wil zeggen dat het beleid daarmee ook beter is voor de stad - aan zo'n bredere evaluatie ga ik me verder niet wagen op basis van twee dagen rondlopen.

Anyway, een van de dingen die me bijzonder opviel waren bordjes bij laad-los-zones over het gebruik van een app, zie de foto. Beetje op internet gezocht en hier het verhaal.

Afbeelding
Aire livraison by Pino, on Flickr

Lang verhaal kort, men vindt dat teveel misbruik wordt gemaakt van deze zones. Mensen die er niets te zoeken hebben staan er te lang. Dus daarom het gebruik van een app. De hoop is dan kennelijk dat de bona fide bezorgers dan beter een plekje kunnen vinden en niet langer op de rijbaan stil hoeven staan, wat congestie en gevaar oplevert.

Tot daar snap ik het. Maar mijn vlugge gedachte is ook: zolang er geen controle is (ik denk dan even aan van die rondrijdende controlewagens als in Amsterdam), checkt niemand in op de app en bereik je echt helemaal niets ten opzichte van het oude systeem met parkeerschijven. Je hebt iemand nodig die concreet controleert of iemand op die laad-los-plaats staat, om dat dan te koppelen aan een maximale laad-los-tijd. Maar in de praktijk heb ik op deze plaatsen alleen maar mensen zien wachten. En als er dan niemand incheckt, heb je ook verder niets aan de app-functie dat je kunt zien welke plekken in de buurt vrij zijn.

Er is dan meer te zeggen voor het andere systeem dat men kennelijk aan het testen is, namelijk iets met op afstand bedienbare paaltjes op laad-los-plaatsen. Maar dan zie je ook meteen de bui al hangen voor een fase 2, namelijk een systeem waar aan de poort wordt geselecteerd wie nog gebruik kan maken van laad-los-plaatsen. En dat wordt dan óf selectie op basis van wie toegang gekocht heeft (incidentele bezorgers moeten dan maar betaald parkeren, en de professionals betalen dan feitelijk extra belasting) óf geen/weinig uitstoot (norm strenger dan Crit’Air vignet). De overheid geeft zichzelf hier onder het mom van “kijk ons met smarte oplossingen het verkeersprobleem eens aanpakken” wel weer een instrument in handen.
Gebruikersavatar
Vinny
4x5 autosnelweg
Berichten: 43198
Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 12:52
Locatie: Friesland

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Vinny »

Ik vind het persoonlijk wel een interessant concept, maar je hebt dan wel een sturende wegbeheerder nodig die wat van ICT snapt en een goed handhavingsbeleid. Het doet me een beetje denken aan de old-school oplossing in Amsterdam: een parkeerverbod voor overdag en een stopverbod voor tijdens de spitsuren, zodat het verkeer dan in twee stroken dezelfde richting op kan rijden. Ook dat staat of valt met duidelijkheid voor de weggebruiker en handhaving door de controlerende instanties.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
marcel
2x2 autosnelweg
Berichten: 5909
Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
Locatie: Adliswil CH

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door marcel »

Pino schreef: do 20 okt 2022, 9:18 Heb de afgelopen dagen wat rondgelopen door Parijs.
Ik twee weken later ook.
Ik had nog nooit in de stad overnacht, en het was ook de eerste keer met een hogesnelheidslijn (ik had zelfs nog nooit in Frankrijk in een trein gezeten). Af en toe werd de snelheid aangegeven, hoogste was 316 km/h.

Foto's toegevoegd aan het album van vorig jaar.
https://photos.app.goo.gl/R7XdsPLMmX9QBPtg6
Een paar bijzonderheden:

30 ondersteboven
Afbeelding
Eigenlijk onnodig omdat nu bijna de hele stad zone 30 is. Maar je ziet nog steeds overal borden met zone 30 en ook einde
Afbeelding
en ook als je de stad binnenkomt staat niet overal dat het 30 is.

Ook altijd weer leuk: een doodlopende éénrichtingverkeersweg
Afbeelding

Ingewikkelde borden hebben ze ook
Afbeelding

Dit is wel leuk, maar de 'echte' klokken die ik op dit station gezien heb stonden stil.
Afbeelding
Dus hebben ze allerlei klokken maar geen enkele in de praktijk bruikbare.

Stationnement 'genant' schijnt nog erger te zijn dan alleen maar verboden
Afbeelding
Pino
4x3 autosnelweg
Berichten: 24796
Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
Locatie: Sesamstraat

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Pino »

^^ Je hebt inderdaad een paar categorieën boetes voor verkeerd parkeren (buiten boetes voor niet-betalen om). Maar stationnement gênant is zo ongeveer de lichtste categorie. Boetes gaan pas oplopen bij stationnement très gênant en stationnement dangereux. Meer detail op https://www.service-public.fr/particuli ... its/F34212

Het geeft me eigenlijk het idee dat een bord stationnement gênant weinig meer voorstelt dan een :E1: bij ons. Vaak staat deze tekst volgens mij ook als onderbord bij zo’n bord, maar dat werkt dan dus eerder als een uitleg waarom het verbod bestaat cq verduidelijking wat bij schending de boete kan zijn. Het duiden van de mogelijkheid van wegslepen hoort daar natuurlijk ook ergens bij.
Gebruikersavatar
Wesso
2x3 autosnelweg
Berichten: 8304
Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
Locatie: Ede

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Wesso »

^^ Je hebt volgens die site ook de categorie abusif, oftewel per ongeluk. Dat is de lichtste categorie. Maar hoe kan je per ongeluk foutparkeren? :lol:

Het woordje gênant in stationnement gênant heeft als ik het zo interpreteer dus met schaamte te maken, de letterlijke vertaling van gêne. Bij een hogere boetecategorie (très gênant) hoort ook meer schaamte...
Gebruikersavatar
Alfa
2x4 autosnelweg
Berichten: 11344
Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 20:54

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Alfa »

^^ Je vertaalt te letterlijk. Stationnement abusif betekent gewoon 'fout parkeren'. Stationnement gênant betekent eerder iets als 'hinderlijk parkeren'. Met dus ook nog een categorie 'zeer hinderlijk' parkeren. En tot slot de zwaarste categorie stationnement dangereux ofwel 'gevaarlijk parkeren'.
Gebruikersavatar
Wesso
2x3 autosnelweg
Berichten: 8304
Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
Locatie: Ede

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Wesso »

Veel beter vertaald. Excuus, ik zat de eigenwijze Hollandse taalknutselaar uit te hangen...
Pino
4x3 autosnelweg
Berichten: 24796
Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
Locatie: Sesamstraat

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Pino »

^^ Gêner heeft twee betekenissen. Een daarvan is hinderen; de andere is de schaamte die terugkomt in ons woord genant.

De categorie abusif komt voor als een hele lichte, ook met minieme boetes. Je auto ergens meer dan zeven dagen laten staan. Geen idee of dat in algemene zin een overtreding is, maar ik kan me voorstellen dat men in sommige gevallen auto’s ziet zwerven, ze weghaalt terwijl ze aftakelen en daar dit wetsartikel voor gebruiken. Gênant en très gênant lijken me dan eerder categorieën van klassiek foutparkeren: op een laad-losplaats, bij een laadpaal zonder te laden, op een gereserveerde parkeerplaats. voor een garage, op een brug, nabij een zebra etc. En de hoogste categorie dangereux is gewoon gevaarzetting.
Pino
4x3 autosnelweg
Berichten: 24796
Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
Locatie: Sesamstraat

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Pino »

Je ziet zo af en toe wat stukjes langskomen over frictie tussen Parijse fietsers en Parijse automobilisten. Mijn observatie na maar weer eens een weekend daar: beide schuld.

Qua fietsers begint Parijs nogal op Amsterdam te lijken, met forse hoeveelheden fietsers die denken boven alle regels te staan. Qua automobilisten: die lijken te hebben ontdekt dat in eenrichtingsstraten, waar voor de tegenrichting een fietsstrook beschikbaar is, dubbelparkeren of gewoon je auto op een hoek neerzetten geen probleem meer is. De rest van het verkeer moet maar om je heen manoeuvreren - de ruimte die is gecreëerd door een voormalige tweerichtingsstraat met twee rijstroken in te richten als één rijstrook en ruimte voor fietsers maakt het mogelijk.

Resteert de vraag waar je als Parijzenaar(*) dan dubbelparkeert: zet je hem op je rijstrook, waarna het verkeer achter je maar om je heen moet rijden over de fietsstrook? Of zet je hem, heel hoffelijk voor je mede-automobilisten, gewoon neer op het fietspad? Voorbeeldje

(*) Overigens een fors aantal Duitsers horkengedrag zien uithalen. De keizers van het anderen de maat nemen waar het gaat om rijgedrag.
Gebruikersavatar
Vinny
4x5 autosnelweg
Berichten: 43198
Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 12:52
Locatie: Friesland

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Vinny »

Dat ligt ook ten dele aan de wegbeheerder: idee prima, uitvoering bedroevend. Ook wat dat betreft begint Parijs steeds meer op Amsterdam te lijken dus :nothanks:
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Gebruikersavatar
Autostrada
autoweg
Berichten: 1648
Lid geworden op: za 08 jan 2022, 10:19

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Autostrada »

^^ Met enige regelmaat fiets ik door Paris. Vaak tussen de stations, en met een elektrische huurfiets (zoals Lime en Voi). Ik herken dat het er steeds Amsterdamser aan toe gaat. Zelf ben ik er ook debet aan. De meeste moeite heb ik met gekunstelde fietspaden die ineens dood lopen; ik noem een Rue La Fayette, wat een enorm directe route is geworden vanaf Gare du Nord de stad in. Maar bij Opera eindig je dan in een labyrint van eenrichtingsverkeer. Ik ga dan maar tegen de rijrichting in op zoek naar een straat waar ik wel in mag. Stoppen en navigatie opstarten vind ik ook weer zo wat.
De wegen zijn praktisch onbruikbaar geworden in de stad Paris. En de metro bom vol. Ik geef dus de voorkeur aan de fiets met droog weer; en vind die chaos ook wel enige charme hebben. Een beetje zoals de motoren op de BP.
Gebruikersavatar
Vinny
4x5 autosnelweg
Berichten: 43198
Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 12:52
Locatie: Friesland

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Vinny »

Natuurlijk is dat zo, alleen het kan zo simpel beter: door gewoon parkeervakken te markeren en fietsers daar op een eigen strook buiten te plaatsen. Dat is ook nog eens veiliger.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Pino
4x3 autosnelweg
Berichten: 24796
Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
Locatie: Sesamstraat

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Pino »

^^ Heeft in Nederland ook lang geduurd voordat we op die goed afgescheiden verkeerspaden kwamen. Je krijgt het idee dat men in Parijs voor de vlugge goedkope klap is gegaan waarbij alleen wegmarkeringen zijn aangepast. Vraag is dan of stap twee er gaat komen, en zoja wanneer. Ik stel me wel voor dat het wat impact heeft voor hulpdiensten wanneer ze dat gaan doen.
Gebruikersavatar
Willem
2x4 autosnelweg
Berichten: 11415
Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 15:46
Locatie: Delft

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Willem »

^^ De volgende fases komen wel als men meer ervaring heeft opgedaan.

Wellicht is dat een andere oplossing dan in Nederland maar dat is een teken van volwassenheid op dit terrein.
Tijdens mijn laatste bezoek aan Parijs vond ik het verkeer al veel rustiger dan zeg rond de eeuwwisseling.
Gebruikersavatar
Koots
dorpsstraat
Berichten: 127
Lid geworden op: di 10 mei 2016, 15:33

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Koots »

Ik kom graag (en met enige regelmaat) in Parijs, maar nog nooit de neiging gehad een fiets te pakken. Wandelen geeft je de gelegenheid de stad echt in je op te nemen; moet je sneller een grotere afstand afleggen dan is de metro nog altijd onovertroffen.

Verkeer daar kan ik echt van genieten: op een bepaald moment bij de Opera staan levert een prachtbeeld op van de ogenschijnlijke chaos, een paar straten verder is er weer niets aan de hand. Ik rijd zelf ook zonder problemen door het centrum (of drukkere plekken) heen, je weet gewoon dat je je af en toe meer tijd moet gunnen.
"I'll try being nicer if you try being smarter.."
Rein
2x4 autosnelweg
Berichten: 11295
Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
Locatie: Haarlemmermeer

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Rein »

^^ Ik ben ook vaak in Parijs geweest (en ga volgende week weer een keer) en prefereer(de) ook de metro. Twee jaar terug tijdens de paralympische spelen ben ik voor het eerst een keer per fiets door de stad gegaan. Dat was toen echt perfect, mede door de vele afgesloten straten, de vele korte ritjes die we wilden/moesten afleggen, het perfecte weer etc. Met de fiets kwam je overal erg snel bij, terwijl je met de metro altijd nog een stukje moet lopen, vaak moet wachten etc. Maar goed, het hangt echt volledig van de omstandigheden, je reisdoel en ook het weer af of de fiets het wint van andere vormen van vervoer. Volgende week prak ik mijn auto in een parkeergarage en doe het laatste stukje per voet, een andere keer sta ik buiten de stad geparkeerd en ga ik met de RER/metro, maar als het zo uitkomt zie ik me ook weer lekker op de fiets stappen.

Afbeelding


Afbeelding

Afbeelding
Gebruikersavatar
Coen Tunnel
Voorzitter
Berichten: 33736
Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Coen Tunnel »

Koots schreef: di 07 apr 2026, 14:25Verkeer daar kan ik echt van genieten: op een bepaald moment bij de Opera staan levert een prachtbeeld op van de ogenschijnlijke chaos, een paar straten verder is er weer niets aan de hand. Ik rijd zelf ook zonder problemen door het centrum (of drukkere plekken) heen, je weet gewoon dat je je af en toe meer tijd moet gunnen.
Parijs is met veel brede wegen dan ook geen heel vervelende stad om doorheen te rijden. Van alle echt grote steden in Europa één van de makkelijkste. Wat ook meehelpt is dat er zoveel parkeergarages zijn dat je nooit echt heel erg lang op zoek hoeft naar een parkeerplek, zolang je je reis maar voorbereidt en naar een parkeergarage plant. En ondanks dat je inderdaad wel de tijd er voor moet nemen, is het lang niet zo extreem als bijvoorbeeld Londen, waar je er vanuit het centrum gerust een uur over kan doen voor je op een weg bent die enigszins lijkt op een snelweg.
Mundial
verkeersader
Berichten: 641
Lid geworden op: za 11 jun 2016, 19:18
Locatie: Elsene/Ixelles

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Mundial »

^^Dat in combinatie met de eerder beperkte hoogteverschillen maakt dat de stad ook vrij makkelijk fietsvriendelijk gemaakt kan worden. Op de grote Boulevards moet er een rijstrook opgeofferd worden en je kan al meteen heel wat capaciteit voor fietsers creëren.
Voor bezoekers is het leuk, voor bewoners heeft het veel voordelen: gezonder en het kan druk van de metro halen.
Zelf ben ik er nog nooit doorgereden met de auto, ik kom altijd met de Eurostar, wel heb ik van Gare du Nord naar Gare de Lyon weleens een taxi genomen, dat was wel een ervaring, zeker als je langs knooppunten als Nation en République passeert.
Pino
4x3 autosnelweg
Berichten: 24796
Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
Locatie: Sesamstraat

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Pino »

^^ Laatste keer dat ik in Parijs met de auto was (tussenstop bij een museum op weg naar het zuiden), was het een heerlijke ervaring om zo naar de parkeergarage onder het Louvre te rijden. Die benaderen langs Arc de Triomphe en over de Champs-Elysées was nog bonus. Maar daarna weggereden over de Quai de Bercy en het kostte nog behoorlijk wat tijd om daarop terecht te komen, via kleinere straatjes die min of meer in gridlock stonden.

Op vergelijkbare manier wel eens vijf kwartier in een gecharterde bus tussen Boulevard Haussmann en een plek bij de Eiffeltoren. De organisatie nog hard vervloekt dat we niet met de hele groep de metro in zijn gegaan.

Maar goed, London is zeker erger.
Gebruikersavatar
Autostrada
autoweg
Berichten: 1648
Lid geworden op: za 08 jan 2022, 10:19

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Autostrada »

^^ Ik moet met enige regelmaat in Île de France zijn. Ik ga vaak met de trein, als ik op plekken moet zijn die gemakkelijk met het OV te bereiken zijn. Maar ik heb ook wel vaak de auto nodig. In de gevallen dat ik zowel in de stad moet zijn als daarbuiten, ga ik vaak met de auto vanuit Nederland en parkeer ik die op de momenten dat ik in de stad moet zijn bij een RER station buiten de stad en neem dan de trein de stad in. Door Parijs rijden bevalt mij zeer slecht; niet omdat ik het 'eng' vind, maar omdat het gewoon zeer veel tijd kost.
Gebruikersavatar
Chris
Moderator
Berichten: 85537
Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 15:19
Locatie: NL

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Chris »

Vanaf de BP naar Hôtel de Ville is 6 - 7 kilometer vanuit de meeste richtingen. Kost dat heel veel tijd buiten de spits?

Google Maps geeft nu 25 minuten vanaf de A1 of A3 naar Hôtel de Ville. Dat is een lage gemiddelde snelheid, is het overdag nog erger? Ik dacht dat Londen min of meer de standaard was van 'meest dramatische reistijden om ergens te komen'.

Parijs heeft een heel ander soort wegennet dan Londen. Meer gestructureerd, een dicht netwerk van straten, een betere hiërarchie. Londen is meer organisch gegroeid en het kost bijna altijd 1 - 1,5 uur om vanaf de M25 in het centrum te komen, op enkele zeer gunstige routes na. Tussen wijken is het nog erger.
hoompey
stadsweg
Berichten: 257
Lid geworden op: di 10 jun 2014, 13:13

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door hoompey »

Buiten de spits was het altijd vrij snel, alhoewel ik niet weet hoe het nu is met alle nieuwe fietspaden. Het snelst is vanaf oost en west, porte de Vincennes, Bercy, langs de Seine, Porte Dauphine of Maillot. De noord zuid routes, bv vanaf Porte de la Chapelle zijn minder ontwikkeld.

Edit: heb het nu even in Maps bekeken, en je wordt vanaf Bagnolet via Bercy gestuurd (20 min), en vanaf Chapelle via de Pte de Champerret (32 min !). Dus in beide gevallen via de Peripherique.
Pino
4x3 autosnelweg
Berichten: 24796
Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
Locatie: Sesamstraat

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Pino »

Chris schreef: di 07 apr 2026, 20:35 Parijs heeft een heel ander soort wegennet dan Londen. Meer gestructureerd, een dicht netwerk van straten, een betere hiërarchie. Londen is meer organisch gegroeid en het kost bijna altijd 1 - 1,5 uur om vanaf de M25 in het centrum te komen, op enkele zeer gunstige routes na. Tussen wijken is het nog erger.
Hangt wat af van de wijk-naar-wijk verplaatsing. Waar in London nog flarden liggen van de ooit geplande Motorway Box gaat het redelijk. Zelfde als je in de buurt van North Circular zit, waar aan de zuidkant het gemis van een bruikbare ring binnen de M25 zich sterker doet gelden.

Op weg naar de M25: voor een eerlijke vergelijking zou je moeten vergelijken met Parijs Centrum naar de Francillienne. Want de Périphérique ligt natuurlijk vele malen dichterbij het centrum dan de M25. Uiteindelijk is dát vermoedelijk het allergrootste probleem. Zelfs die beruchte Motorway Box uit de Londonse plannen van de jaren ‘60 ligt op grotere afstand van het centrum dan de Périphérique. Dus je verliest door het wegennet van Central London al wat meer tijd om naar buiten te komen, en dan ligt de eerste bruikbare ringweg ook nog eens verder naar buiten.

Nu denk ik dat je daarvoor vooral betaalt in verbindingen van wijk-naar-wijk. Vanaf de lijn waar Ringway 1 had moeten komen, zijn de uitvalswegen namelijk best redelijk. Die in het verlengde van de M11, A2, M20, M4, M40 lopen minstens 2x2 tot daar (en jammer dat dat bij een M1 nooit van de grond is gekomen). Dus dan is het iets langer van centrum naar uitvalsweg, maar op een trip van een paarhonderd kilometer niet heel veel slechter. Van pak ‘m beet Camden naar Bow -twee wijken aan Ringway 1- ben je wel veel slechter uit.


EDIT halverwege een woensdagochtend: twee verplaatsingen van een 100 kilometer vanuit het centrum London/Parijs. Buckingham Palace-Bedford en Louvre-Janville en Beauce. Einddoel van de ene ligt nabij een A10-afrit, die van de ander aan een expresweg die aansluit op de M1 - dus in die zin vergelijkbaar. Voor de eerste geeft Google Maps 1u50, de tweede 1u30. In de tegenrichting vergelijkbare tijden, dus het is niet spitsgedreven.
Laatst gewijzigd door Pino op wo 08 apr 2026, 11:33, 1 keer totaal gewijzigd.
Gebruikersavatar
Autostrada
autoweg
Berichten: 1648
Lid geworden op: za 08 jan 2022, 10:19

Re: [FOTO][F] Parijs

Bericht door Autostrada »

Chris schreef: di 07 apr 2026, 20:35 Vanaf de BP naar Hôtel de Ville is 6 - 7 kilometer vanuit de meeste richtingen. Kost dat heel veel tijd buiten de spits?
Op dit moment 40 minuten vanaf Pt de la Chapelle en 45 min vanaf de A3. Om op de BP te komen ben je altijd al veel tijd kwijt, en in de stad ook. De navigatie ETA loopt daar ook altijd weer op.

Met het Ov, of een elektrische deelfiets heb ik dit gedoe niet. En kan ik doorgaans veel strakker plannen, omdat ik minder marge hoef te nemen.