
Nauru (Nauruaans: Naoero), officieel de Republiek Nauru, is een eiland en republiek in Micronesië en telt 9.488 (2014) inwoners (Nauruanen).
Met een oppervlakte van 21 km² (ongeveer half zo groot als het Waddeneiland Schiermonnikoog) is Nauru de kleinste republiek en de kleinste eilandstaat ter wereld en het kleinste land van Oceanië. Het land heeft geen hoofdstad, maar de regeringsgebouwen en internationale luchthaven bevinden zich in het zuidelijke district Yaren, dat 1100 inwoners telt. Nauru werd op 31 januari 1968 onafhankelijk van Australië.
Het eiland heeft een oppervlakte van 21 km² en is ongeveer ovaalvormig. Het ligt ten noordwesten van Tuvalu, ten noordoosten van de Salomonseilanden, en ten zuidwesten van Kiribati. Het land moet vrijwel alle voedingsmiddelen importeren omdat productie op het eiland niet goed mogelijk is. Het enige belangrijke exportproduct zijn fosfaten, die echter grotendeels uitgeput zijn. Er is een enkelspoor om de fosfaten af te voeren. Het hoogste punt van het land, Commander Ridge, is 71 meter hoog.
Nauru telt 14 districten en verspreid over het eiland zijn er meer dan 14 kleine dorpjes. Bijna alle dorpjes op Nauru liggen aan de kust, behalve het dorp Buada, dat echter door de Buadalagune ook rond water ligt. Nauru heeft geen rivieren, maar er zijn wel diverse kleine kanalen. Het enige meertje is de lagune van Buada. Er zijn twee hotels in het land: het Menen Hotel is in Meneng en het OD-N-Aiwo Hotel ligt in Aiwo.
bron: Wikipedia.org
----
Kaart niet naar schaal.

Dit land trekt naar schatting ongeveer 200 toeristen per jaar. Er is een verharde weg rond het hele eiland die je in 25 minuten kan rijden.
Meer dan 90% van de bevolking heeft last van overgewicht, dit is te danken aan de import van producten met een hoog vetpercentage.
Het is ook nog eens lastig er te komen: vluchten gaan vanuit Australië maar prijzen liggen aan de hoge kant Link