Bijzonder mooie route, dat stuk E42. De twee steilste hellingen liggen meteen aan de zuidkant van Verviers, die zijn ontzettend zwaar en daar tref je dan ook vaak stilstaande auto's met caravans e.d. aan. Het wegdek tussen (knooppunt) Battice en Verviers is van uiterst goede kwaliteit, evenals het stuk tussen St. Vith en de Duitse grens (m.u.v. Ourtalbrücke

), maar voor de rest is het inderdaad ‘schuurpapier’ te noemen, vooral ter hoogte van Malmedy is het een regelrechte catastrofe. Het wegmeubilair is over het algemeen wel redelijk, ook nieuwe wegwijzerborden worden vaak nog van inwendige lichtbalken voorzien, alleen de afstandsborden in de middenberm niet. De weg heeft ook voor het grootste deel lichtmasten.
Wat trouwens ook opvalt zijn de inconsequente doelen op de bewegwijzering: bijna overal staat Trier, Trèves of een combinatie van beiden, maar in Verviers wordt steeds naar
Prüm verwezen, wat verderop weer verdwijnt.
(Ik heb nog wel wat foto's van de weg tussen Battice en Franchorchamps in zuidelijke richting van afgelopen zomer. Als je wilt zet ik ze morgen online.)