Onze regering wil graag dat er (nog) meer gefietst wordt, vooral op de korte afstand. Hiervoor is er een nieuwe publiekscampagne gestart met een looptijd van drie jaar.
(..)Net even wat vaker op de fiets naar het werk, de sportschool, vrienden, of de bakker. Heel veel mensen zouden het graag doen. Maar vaak wint de macht der gewoonte. Om mensen daarbij een zetje in de rug te geven start vandaag een nieuwe publiekscampagne. Want een kort ritje? Da’s zo gefietst. Staatssecretaris Heijnen (Infrastructuur en Waterstaat) geeft vandaag in Maastricht het startschot voor deze campagne.(..)
Doelen:
(..)]Het kabinet wil graag dat meer mensen die dat kunnen de fiets nemen, bijvoorbeeld naar het werk. Een van de concrete doelen is dat er in 2027 20% meer gefietst wordt dan in 2017, een ander doel is dat er begin 2025 100.000 meer mensen naar het werk fietsen dan begin 2022.
Investeringen:
Bron: https://www.rijksoverheid.nl/actueel/ni ... o-gefietst(..)Om dat mogelijk te maken investeert het kabinet samen met provincies in gemeenten in betere fietsvoorzieningen. In oktober vorig jaar maakte staatssecretaris Heijnen daarom bekend bijna € 800 miljoen in de fiets te investeren. Denk aan betere stallingen bij stations, meer doorfietsroutes en nieuwe fietsverbindingen om woonwijken beter bereikbaar te maken.
Daarnaast werkt het kabinet met provincies en gemeenten aan meer veiligheid voor fietsers in het verkeer. Er komt een meerjarenplan fietsveiligheid en Rijk, provincies en gemeenten doen in heel het land investeringen om drukke plekken of plaatsen waar veel ongevallen plaatsvinden veiliger te maken. (..)
Campagnewebsite: https://www.daszogefietst.nl/
Ik hoorde Gerard Tertoolen op radio 1 al vertellen dat hij toch wel belangrijke prikkels mist om werkelijk het verschil te maken. Wil je werkelijk woon-werk verkeer van auto naar fiets verleggen.. dan is vergoeding van de reiskilometers, per fiets, tegen (meer dan) autokilometers een te nemen stap. Te horen bij Spraakmakers op radio 1.
https://www.nporadio1.nl/fragmenten/spr ... er-fietsen
Wat denken jullie, morgen de fiets pakken in plaats van de auto?

